www.lftsa.lt/forumas
http://www.lftsa.lt/forumas/

FT optikos nustatymai
http://www.lftsa.lt/forumas/viewtopic.php?f=16&t=105
Puslapis 11

Autorius:  LANGAS [ 2011-11-23, 11:51 pm ]
Pranešimo tema:  FT optikos nustatymai

Visko prisiskaičiu, iškilo klausimelis,
graduojant paralakso ratą kaipdaryt teisingai,
vieni rekuomenduoja (graduojant ratą) sukt ratą nuo artmesnio atsumo į tolį,
kiti nuo tolimesnio artyn ;) ,
kaip daryt teisingai ? :roll:

Prikabinti failai:
tekstas copy.jpg
tekstas copy.jpg [ 113.6 KiB | Peržiūrėta 6976 kartus(ų) ]

Autorius:  Burbulas [ 2011-11-24, 9:27 am ]
Pranešimo tema:  Re: FT optikos nustatymai

Man neteko graduot rato, bet esu apie tai nemažai skaitęs. Kiek pamenu (jei klystu prašau pataisyti :) ):
Atstumus reikia žymėt taip, kaip ateityje matuosi per varžybas. Kiekvienas iš dviejų būdų turi savų pliusu.
1.Jei suki ratą nuo begalybės mažėjimo linkme - tikimybė tiksliau nustatyti tolimesnius atstumus (40-50). Tai paaiškina žmogaus akies fiziologija ir joje (matavimo metu) vykstantys procesai... t.y. kai optikos fokusas nustatytas begalybei mes lyg ir imituojame toliaregystę. Kitaip tariant mes matome kas yra toliau ir nematome kas yra arčiau. Tokiu atveju vaizdas formuojamas mūsų akyje yra už tinklainės (ne akies obuolyje) ir kai mes sukame fokusą tas sufokusuotas vaizdas po truputėli juda link akies tinklainės. Kai šios dvi plokštumos sutampa (tinklainės plokštuma ir sufokusuoto vaizdo) mes ryškiai pamatome tą daiktą iki kurio matavom atstumą. PVZ: Paveikslėlis
Teorijoje, kurią skaičiau, buvo minima, kad akis šiuo atveju nespėja (arba kitaip tariant nesugeba) matavimo metu koreguoti/prisitaikyti prie situacijos - perėjimas nuo neryškaus vaizdo į ryškų yra staigus (pažiūrėkit į "paralakso" rato atstumus tarp pvz. 60-50m ir 50-40m). Atitinkamai turim tikslesnį tolimų atstumų matavimą.

2. Antrasis variantas kai sukam didėjančia tvarka - kitaip tariant kai akyje yra imituojama trumparegystė (matom arti esančius daiktus)
Paveikslėlis
Šiuo atveju sufokusuotas vaizdas yra akies obuolyje prieš tinklainę. Sukdami fokuso ratą mes tą sufokusuoto vaizdo plokštumą stumiam link tinklainės. Teorijoje buvo minima, kad tokiu atveju galima jau žymiai didesnė paklaida, nes kai mes priartėjam su tuo vaizdu prie tinklainės akis bando koreguot dar neryškiai matomą vaizdą - pasekoje gaunam paklaidą priklausomą nuo mūsų akies būsenos matavimo momentu. Bet šiame būde yra vienas nenuginčijamas privalumas - fokusuodami vaizdą didėjimo linkme mes lyg ir peržvelgiame visą atstumą iki taikinio, o tai leidžia pastebėti ar nėra kulkos trajektorijoje kliuvinių :)

Dar vienas svarbus momentas - matuojant (vienu ar kitu būdų) ir prašokus ryškaus vaizdo momentą negalima bandyt čia pat jį koreguot gražinant ratą kažkiek atgal. Dėl optikos mechanizmų netikslumų gausime garantuotą paklaidą. Teisingiausia tokiu atveju būtų gražint ratą į pradinę padėtį ir atlikt matavimą iš naujo.

P.S. visa tai ką čia parašiau nepretenduoja būti absoliučia tiesa... tai tik mano kažkur skaityta informacija :D

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/