Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2023-02-05, 12:26 pmŠi tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 2 pranešimai(ų) ] 
 Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė 
Autorius Žinutė
Moderatorius

Užsiregistravo: 2010-09-01, 7:37 pm
Pranešimai: 438
Miestas: Vilnius
Standartinė Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė
Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė asmenims pažeidusiems ginklų ir šaudmenų apyvartos, jos kontrolės tvarką (pneumatiniams ginklams)
Mano pastabos išryškintos žalia spalva - yra tik mano įstatymų interpretavimas. Galutinį sprendimą dėl nuobaudos priima Teismas arba kita įgaliota institucija

ADMINISTRACINIŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ KODEKSAS http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=437321
LIETUVOS RESPUBLIKOS BAUDŽIAMASIS KODEKSAS http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaiesk ... _id=437555
----------------------------------------------------------


Administracinė atsakomybė yra taikoma už šiuos pažeidimus:

"165 straipsnis. Prekybos ginklais ir šaudmenimis tvarkos pažeidimas
Prekybos ginklais ir šaudmenimis tvarkos pažeidimas – užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų."
-----------------------------------------------------------------------------------
"176 straipsnis. Neteisėtas šaudymas iš ginklo

Neteisėtas šaudymas iš ginklo gyvenamosiose vietovėse bei šaudymui neskirtose vietose, taip pat šaudymui skirtose vietose pažeidžiant nustatytą tvarką – užtraukia baudą nuo vieno šimto iki keturių šimtų litų su ginklo konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus, – užtraukia baudą nuo keturių šimtų litų iki septynių šimtų litų su ginklo konfiskavimu ar be konfiskavimo."

pastaba: noriu atkreipti Jūsų dėmesį, kad naujoje redakcijoje nebeliko žodžio "šaunamasis" - dabar už bet kokį šaudymą iš ginklo (šaunamojo ar nešaunamojo, D ar C kat.), jei jis bus pripažintas neteisėtu ar tam neskirtoje vietoje - užtraukia atsakomybę pagal šį straipsnį.
-----------------------------------------------------------------------------
"194 straipsnis. Ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų asmuo

Ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus asmuo, kuriam nustatomas lengvas neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės), – užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų.
Ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus asmuo, kuriam nustatomas vidutinis neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 1,51 promilės iki 2,5 promilės), – užtraukia baudą nuo keturių šimtų iki aštuonių šimtų litų.
Ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus asmuo, kuriam nustatomas sunkus neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 2,51 promilės ir daugiau), arba apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų asmuo, patikrinimo dėl neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo vengimas, taip pat alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų vartojimas panaudojus ginklą, kol bus patikrintas neblaivumas (girtumas) ar apsvaigimas arba bus atsisakyta tai atlikti, – užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų arba ginklo, šaudmenų konfiskavimą."
-----------------------------------------------------------------------------------------

195 straipsnis. Ginklo registravimo (perregistravimo) terminų arba jo įrašymo į įskaitą pažeidimas

Ginklo, kuriam įsigyti ir laikyti ar nešioti reikalingas leidimas, registravimo (perregistravimo) terminų arba jo įrašymo į policijos įstaigos įskaitą pasikeitus gyvenamajai vietai tvarkos pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą iki vieno šimto litų.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

"196 straipsnis. Ginklo ir šaudmenų saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo tvarkos pažeidimas

Ginklo, šaudmenų, kuriems įsigyti ir laikyti ar nešioti nereikalingas leidimas, saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo taisyklių pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą iki vieno šimto litų, arba baudą nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su ginklo bei šaudmenų konfiskavimu.

Ginklo, šaudmenų, kuriems įsigyti ir laikyti ar nešioti nereikalingas leidimas, saugojimas, laikymas, nešiojimas, gabenimas, kai tai daro nepilnametis iki šešiolikos metų, – užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų su ginklo bei šaudmenų konfiskavimu.

Teisėtai įgyto ginklo, šaudmenų, kuriems įsigyti, laikyti ar nešioti reikalingas leidimas, saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo taisyklių pažeidimas – užtraukia baudą nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų.

Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio trečiojoje dalyje numatytus pažeidimus, –užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų".
--------------------------------------------------------------------------------------------

"199(1) straipsnis. Ginklų taikiklių ar kitų priedėlių, kuriuos Ginklų ir šaudmenų
kontrolės įstatymas su tokios rūšies ginklais naudoti draudžia,
įsigijimas, laikymas ir naudojimas


Ginklų taikiklių ar kitų priedėlių, kuriuos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas su tokios rūšies ginklais naudoti draudžia, įsigijimas, laikymas ir naudojimas – užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų su šių daiktų konfiskavimu.
----------------------------------------------------------------------------------------------
"269 straipsnis. Daiktų ir dokumentų paėmimas, priverstinis transporto priemonės nuvežimas
.............
5 dalies redakcija nuo 2011 m. kovo 1 d.:

Padarius šio kodekso 165, 1671, 1672, 176, 1761, 194, 195, 196, 199, 1991 straipsniuose numatytus pažeidimus, policijos darbuotojai turi teisę paimti šiuose straipsniuose išvardytus ginklus, šaudmenis, civilines pirotechnikos priemones, ginklų taikiklius ar kitus priedėlius, kuriuos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas su tokios rūšies ginklais draudžia naudoti, iki bylos išnagrinėjimo ir tai įrašoma protokole nurodant paimto ginklo markę ar modelį, kalibrą, seriją ir numerį, šaudmenų kiekį ir rūšį, civilinių pirotechnikos priemonių, ginklų taikiklių ar kitų priedėlių, kuriuos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas su tokios rūšies ginklais draudžia naudoti, kiekį ir klasę. Kai administracinį teisės pažeidimą padaro asmuo, eidamas tarnybines pareigas, daiktų paėmimas, asmens apžiūra ir daiktų patikrinimas taikomas tik tais atvejais, kai atidėlioti negalima."


pastaba: atkreipkit dėmesį, kad padarius nusižengimą pagal bet kurį aukščiau išvardintą straipsnį - policijos pareigūnai gali paimti Jūsų ginklą iki bylos išnagrinėjimo. Paėmimo momentu turi būti surašytas protokolas.

_________________
Aš jau nebe toks jaunas, kad viską žinočiau....


2011-03-04, 12:46 pm
Aprašymas
Moderatorius

Užsiregistravo: 2010-09-01, 7:37 pm
Pranešimai: 438
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė
Baudžiamoji atsakomybė yra taikoma už šiuos pažeidimus:

"68 straipsnis. Uždraudimas naudotis specialia teise

1. Teismas gali uždrausti asmeniui naudotis specialiomis teisėmis (teise vairuoti kelių, oro ar vandens transporto priemones, teise laikyti ir nešioti ginklą, teise medžioti, teise žvejoti ir pan.) tais atvejais, kai naudodamasis šiomis teisėmis asmuo padarė nusikalstamą veiką.

2. Teismas uždraudžia naudotis specialiomis teisėmis nuo vienerių iki trejų metų. Šis terminas skaičiuojamas metais, mėnesiais ir dienomis.

3. Teismas, uždrausdamas asmeniui naudotis specialiomis teisėmis, konkrečiai nurodo, kokia teise ar teisėmis naudotis uždrausta, ir šio draudimo terminą.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

258 straipsnis. Neteisėtas disponavimas nešaunamuoju ginklu

1. Tas, kas neteisėtai gamino turėdamas tikslą realizuoti arba realizavo nešaunamąjį ginklą ar kitokį žmonėms žaloti pritaikytą įtaisą, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

2. Tas, kas neteisėtai įgijo ar nešiojo nešaunamąjį ginklą ar kitokį žmonėms žaloti pritaikytą daiktą, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba areštu.

pastaba: pneumatinis ginklas yra nešaunamasis. Jei neteisėtai įgijote, nešiojote ar gaminote pneumatinį ginklą (nepriklausomai nuo jo galingumo) Jums gresia atsakomybė pagal šį straipsnį

_________________
Aš jau nebe toks jaunas, kad viską žinočiau....


2011-03-04, 1:48 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.   [ 2 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007